Ontdek zelfstandig urban Eindhoven en omgeving op een stoere E-Fatbike….
De Collse Watermolen






Vorige
Volgende
Je kent misschien wel het schilderij van Vincent van Gogh: Collse Watermolen. Deze watermolen bestaat nog steeds en ligt in het stadsdeel Tongelre in Eindhoven aan de kleine Dommel.
Wanneer de molen precies is gebouwd is onduidelijk maar er zijn wel aardewerk scherven gevonden uit het jaar 1200-1250 dus voor deze tijd moet deze molen er al hebben gestaan.
In 1680 is de molen volledig afgebrand maar binnen een jaar was deze weer in gebruik.
Vanaf 1950 begon de industrialisatie en werd de molen omgetoverd tot industriemolen voor bijvoorbeeld het vervaardigen van sigarenkistjes en het persen van oliezaden.
De ene kant van de watermolen werd gebruikt als graanmolen en aan de andere kant werd de molen gebruikt als oliemolen.
In 1975 kwam het idee om de vervallen molen op te knappen, het schilderij van Vincent van Gogh werd als voorbeeld gebruikt. In 2003 was de reconstructie van de molen volledig voltooid. Sinds 24 augustus van dat jaar is de molen weer officieel in gebruik genomen
Vincent Van Gogh heeft deze molen geschilderd in 1884 tijdens zijn periode waar hij bij zijn ouders in Nuenen verbleef. In deze periode schilderde hij veel in de omgeving van Nuenen en Eindhoven waaronder ook andere molens zoals de Genneper watermolen en de Opwettense watermolen. Het schilderij is te bewonderen in het Noord Brabants museum in Den Bosch. Hoe mooi is het om het schilderij te zien in het museum en een dag later er in te lopen? Dat kan want de molen is vaak open op de zaterdagochtend. Vrijwillige molenaars beoefenen dan het vrijwel vergeten ambacht voor educatieve en toeristische doeleinden. Op deze locatie worden ook nog steeds molenaars opgeleid. De Collse Watermolen is een van de weinige werkende water gedreven oliemolens in de provincie Noord-Brabant. Een bezoek meer dan waard!
Gerelateerde tours
E-Fatbike Tour Langs Natuur En Dorpen Rondom Eindhoven…
€ 38,95
Heb je zin in een leuke dag uit maar dan op een hele bijzondere manier? …
€ 35,00






Vorige
Volgende
Locatie
- Collseweg 1, Eindhoven
Meer informatie?
+31 6 42 63 18 00
Binnen enkele minuten antwoord op al uw vragen
+31 40 209 21 70
Op werkdagen telefonisch bereikbaar
info@citytourseindhoven.com
Of al uw vragen per e-mail beantwoord